Znaki Zodiaku

Znaki zodiaku

Sny – czym są i jaką pełnią rolę

Wszyscy miewamy takie sny, które na długo zostają w naszej pamięci. Czasem są błogie i przyjemne, czasem szokujące i upiorne. Bywa, że wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Dziś nieco przybliżymy znaczenie snów i postaramy się zinterpretować najważniejsze symbole senne.

sny

Czym są sny?

Przyjmujemy sny jako rzecz oczywistą. Czasem myślimy, że nic nam się nie śniło, co jest nieprawdą. Sny miewamy każdej nocy. Słynny neurolog i twórca psychoanalizy Zygmunt Freud był zdania, że sny to odbicie naszej codzienności, tego, co nasz otacza oraz naszych marzeń i pragnień. Niektórzy współcześni badacze uważają, że śnimy, aby usprawniać pamięć. Są też tacy, którzy wykorzystują tak zwany świadomy sen, aby nie tylko spamiętać sny, ale i na nie wpływać.

Sny pojawiają się w fazie FEM, czyli podczas głębokiego snu. To wtedy nasz mózg odpoczywa i się regeneruje. W ciągu całej fazy REM śnimy nawet do 6 razy.

Ułożenie mebli w sypialni też ma znaczenie. Łóżko nie powinno stać wprost do drzwi, najlepiej, żeby głowa była skierowana na północ. Temperatura w sypialni wynosiła od 16 do 19 stopni.

Interpretacja snów w różnych kulturach

Wielu myślicieli zastanawiało się i zastanawia do jej pory, jaki jest cel snów i jak wpływają one na nasz życie. Czy należy ufać swoim sną, czy kierować się tylko i wyłącznie rozumem? Wykładaniem snów zajmowali się wielcy starożytni uczeni, tacy jak Platon i Arystoteles. Sennik, tak jak astrologia i znaki zodiaku, może być bardzo pomocny w lepszym poznaniu samego siebie lub zwiastować przyszłe wydarzenia. W Chinach wierzono, że w czasie snu dusza opuszcza siało i żyje innym życiem. Według ludów afrykańskich sny są odbiciem naszej teraźniejszości. Interpretacja snów do dziś jest kwestią sporną. Współcześni naukowcy uważają, że sen jest odzwierciedleniem wszystkiego, co do jej pory przeżyliśmy. Tak więc interpretacja snów może być używana jako bilans czy analiza naszych doświadczeń.

Najczęściej występujące marzenia senne

Sny można rozmaicie tłumaczyć. Są jednak pewne często występujące symbole i motywy. Znaczenie snów rozpatruje się w oparciu na mądrość antyczną, ludową bodź na podstawie nowoczesnej psychoanalizy. Oto najważniejsze z nich:

Ciąża – bardzo pozytywny symbol. Jeśli we śnie jesteś w ciąży, oznacza to, że w najbliższym czasie możesz się spodziewać radosnych wieści. Widok kobiety ciężarnej jest zwiastunem radosnego wydarzenia.

Dziecko – jest zapowiedzią nowych szans i możliwości, czasem wskazuje na niedojrzałość śpiącego.

Włosy – obcinanie włosów oznacza smutek, fryzjer wskazuje na pewność siebie. Farbowane oznaczają, że chcesz coś ukryć przed otoczeniem. Wypadanie włosów wróży nieszczęście bądź chorobę.

Pieniądze – są symbolem zysku i powodzenia, zarówno w sferze materialnej, jak i życiu osobistym.

Buty – wieszczą nowe wyzwania i cele. Czasem są zapowiedzią dalekiej podróży.

Zdrada – jeśli jesteś świadkiem zdrady, oznacza to, że przeciwnik czeka na Twój błąd. Kiedy to Ty zdradzasz, czeka Cię nieprzyjemna sytuacja.

Zęby – piękne i zdrowe są zapowiedzią dobrobytu i szczęścia. Chore lub wypadające oznaczają choroby lub śmierć.

Woda – spokojna i czysta zwiastuje radosne chwile. Budna lub mętna wróży problemy i zgryzoty.

Leave a Comment