Znaki Zodiaku

Znaki zodiaku

Astrologia a zdrowie

Czy astrologia wpływa na zdrowie?

Znaki zodiaku a problemy zdrowotne

Astrologia ma wpływ na każdą dziedzinę życia, w tym także na zdrowie. Horoskop wskazuje na problemy zdrowotne każdego ze znaków zodiaku, sugeruje, w jaki sposób o siebie dbać, a także, na jakie dolegliwości zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się, czy problemy żołądkowe lub dermatologiczne są naprawdę zapisane w gwiazdach!

 

horoskop i zdrowie

BARAN – zdrowie psychiczne, układ nerwowy oraz wzrok

 Barana najczulszą częścią ciała jest głowa. Problemy życiowe mają bardzo negatywny wpływ jego psychikę, co może być powodem bólów głowy, a także problemów z pamięcią i koncentracją. Zaleca się, aby Baran w miarę możliwości unikał stresujących sytuacji oraz więcej odpoczywał.

 

 

BYK – układ trawienny i tarczyca

Byk zazwyczaj ma kłopoty z gardłem oraz tarczycą. Często jest uzdolniony muzycznie, a przez nadmierne zużycie strun głosowych z gardłem może narastać. 

Powinien unikać papierosów oraz alkoholu i szczególną uwagę zwrócić na zdrową dietę.

 

 

BLIŹNIĘTA – narządy ruchu oraz układ oddechy. 

Bliźnięta są niezwykle zdolne i energiczne, a pracę swoich rąk wykorzystują do budowy przydatnych urządzeń albo tworzenia dzieł sztuki. Mogą mieć problemy z płucami, bezwzględnie powinny się wystrzegać palenia papierosów.

 

 

RAK – układ trawienny i oddechowy, nerwobóle

Rak często skarży się na bóle w klatce piersiowej i żołądka, może być spowodowane jego nadmiernym zamartwianiem się. Często sięga też po niezdrowe jedzenie, w związku z tym jest podatny na problemy z trawieniem oraz otyłość.

 

 

LEW – układ kostny, kręgosłup

Lew jest bardzo odważny i aktyny fizycznie. Zazwyczaj w ciągłym ruchu, uprawia różnego rodzaju sporty, nierzadko również ekstremalne. Powinien szczególnie uważać na różnego rodzaju urazy i upadki, a także unikać nadmiernego stresowania się.

 

 

PANNA– układ trawienny i problemy psychiczne

Panna zazwyczaj dużą uwagę przywiązują do zdrowego odżywiania i diety, jest to związane z tym, że są perfekcjonistą, a także bardzo dba o swój wygląd zewnętrzny. Czasem popada w skrajności, powinna uważać na anemię i niedożywienie.

 

 

WAGA – problemy dermatologiczne i z hormonami

Waga dba o swój wygląd zewnętrzny, jednak mimo to jest narażona na problemy dermatologiczne, jakie jak trądzik czy egzema. Czasem jest to spowodowane problemami hormonalnymi. Nie powinna się nadmiernie opalać, a z solarium korzystać a rozwagą.

 

 

SKORPION – układ moczowy, narządy rozrodcze

W życiu skorpiona bardzo ważną rolę odgrywa seks, dlatego szczególną uwagę powinien poświęcić swoim genitaliom. Musi uważać na różnego rodzaju stany zapalne, a także choroby weneryczne. Dobrze by było, żeby uważał na to, co je, ponieważ ma tendencję do problemów z wątrobą i wysokiego cholesterolu.

 

 

STRZELEC – układ kostny i wątroba

Strzelec jest bardzo ruchliwy i dynamiczny, nierzadko prowadzi imprezowy tryb życia. Powinien uważać na wszelkiego rodzaju urazy, szczególnie jeśli chodzi o nogi i biodra. Nie wskazane są też drastyczne diety i głodówki, musi uważać na nałogi.

 

 

KOZIOROŻEC – problemy dermatologiczne i układ ruchu

 Koziorożec powinien zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju urazy, szczególnie chodzi tu o biodra i kolana. Nie powinien się przeciążać, musi uważać przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Często też występują u niego problemy ze skórą.

 

 

WODNIK – kości i układ nerwowy

Wodnikowi często dokuczają bóle kostne, a także nerwobóle, jest to związane z jego ponadprzeciętną aktywnością umysłową. Nie powinien zbytnio obciążać stawów i kości. W miarę możliwości należy unikać stresujących sytuacji.

 

 

RYBY – nogi i zdrowie psychiczne

Ryby powinny uważać na wszelkiego rodzaju urazy nóg, a także stóp, o które dobrze by było, aby szczególnie zadbały. Są podatne na różnego rodzaju uzależnienia, szczególnie chodzi tu o alkohol.