Znaki Zodiaku

Znak Zodiaku Wodnik — Horoskop

znak zodiaku wodnik - horoskop
Horoskop dla Zodiakalnego Wodnika

Poznaj swój horoskop — Wodnik to Twój Znak Zodiaku, jeśli urodziłeś się między 20 stycznia a 18 lutego.

Dla Wodnika najważniejszą wartością zdecydowanie jest wolność. Kiedy ktoś narusza jego autonomię, zazwyczaj pozytywnie nastawiony do otoczenia Wodnik, staje do walki. Nie znosi utartych schematów, zawsze robi i mówi to, co uważa za słuszne, niezbyt przejmuje się opinią innych ludzi. Jest bardzo inteligentny i oczytany, co sprawia, że można z nim prowadzić dyskusje praktycznie na każdy temat. 

 

Wodnik Znak Zodiaku — Charakterystyka

Wodnik nie cierpi nudy i monotonii, ma także nietypowe i oryginalne zainteresowania. Szczególnie interesuje się nowymi technologiami, fascynują go wszelkie nowoczesne urządzenia. Ma bardzo unikalny i specyficzny sposób bycia, bywa, że uważany jest za ekscentryka, a może nawet niekiedy dziwaka. Jednak wszystkie jego działania, nawet te nieszablonowe i niezrozumiałe przez otoczenie, mają swój ściśle określony cel.

 

Jedną z wad Wodnika jest upór i ciągły bunt. Bywa, że jest w opozycji dosłownie wobec wszystkiego, przez co otoczeniu trudno go zrozumieć. Ma problemy z wyrażaniem swoich uczuć, może uchodzić za osobę dość oschłą. Czasem nadmiernie izoluje się od otoczenia.

 

horoskop miłosny — Wodnik

Dla Wodnika niezwykle ważne jest porozumienie intelektualne, szuka partnera, z którym będzie mógł porozmawiać niemal o wszystkim. Jako znak powietrza, jest w ciągłym ruchu, uwielbia też przygody, więc jego towarzysz musi być w stanie dotrzymać mu kroku. W związku potrzebuje dużo przestrzeni, a także czasu dla siebie. Dość późno decyduje się na stały związek, a w wyborze partnera jest dość wymagający. Jeśli jednak znajdzie odpowiednią osobę, będzie jej wierny i oddany.

wodnik - horoskop miłosny
Dla Wodnika bardzo ważna jest więź duchowa

Kobieta Wodnik

Kobieta spod znaku Wodnika kocha wolność i niezależność, czasem może być też ekscentryczna. Nie szuka ckliwego związku opartego tylko i wyłącznie na romantycznych uniesieniach, dla niej ważniejsza jest więź duchowa i porozumienie intelektualne z partnerem. Jeśli trafi na odpowiedniego partnera, stworzy związek oparty na miłości, szczerości i zaufaniu.

 

W związku potrzebuje dużo przestrzeni dla siebie, bo przecież Panią Wodnik nie sposób zamknąć w złotej klatce. Ma mnóstwo ciekawych i oryginalnych pomysłów, trudno się z nią nudzić. Nie jest to jednak najlepsza gospodyni, zamiast prac domowych woli ciekawe hobby lub rozwój intelektualny. Dla swoich dzieci jest nie tylko matką, ale także najlepszą przyjaciółką.

Mężczyzna Wodnik

Mężczyznę spod znaku Wodnika pociągają kobiety niezależnie, o niebanalnej osobowości. Bardzo ceni on osoby, które mają własne zdanie na różne tematy i nie boją się go prezentować otoczeniu. Marzy o partnerce inteligentnej oraz rozsądnej, która uszanuje jego granice i zrozumie dużą potrzebę niezależności.

 

Pan Wodnik kocha życie, zdarza się że żyje chwilą, nie przejmując się zbytnio przyszłością. Uwielbia poszerzać swoją wiedzę a także poznawać nowe miejsca i ludzi. Długo zwleka z założeniem rodziny, zamiast małżeństwa preferuje raczej związek nieformalny. Szczęśliwy kobietą, która w podobny sposób patrzy na świat.

Wodnik w łóżku

Zodiakalny Wodnik uchodzi za osobę dość chłodną emocjonalnie, jednak ta pewna doza niedostępności absolutnie nie przekłada się na życie seksualne. Wodnik jest niezwykle otwarty na wszelkie nowości i ciekawe propozycje łóżkowe. Jak w każdej dziedzinie życia, także w seksie daleki jest od nudy i monotonii.

 

Jako że ma otwarty umysł oraz uwielbia przełamywać konwenanse i tabu, jego życie erotycznie także jest niebanalne. Bywa, że pragnie takiego seksu, o którym inni wstydzą się nawet rozmawiać. Jednak udany seks nie może istnieć dla niego bez intelektualnej więzi z partnerem.

Życie rodzinne

Wodnik jest największym indywidualistą wśród znaków zodiaku, odznacza się dużą potrzebą wolności i niezależności. Wszystko to sprawia, że niezbyt dobrze czuje się w domu wypełnionym ludźmi. Potrzebuje autonomii i czasu dla siebie, tylko w ten sposób jest w stanie naładować baterie.

 

Zwykle ma milion pomysłów na minutę, snuje też bardzo ambitne i dalekosiężne plany, co może powodować, że zaniedbuje życie rodzinne. Nie lubi wykonywać obowiązków domowych, najchętniej chciałby, żeby zrobił je za niego koś inny. Jego dom jest nowocześnie urządzony, sporo pieniędzy wydaje też na najnowsze technologicznie sprzęty.

Horoskop Wodnik — Finanse

W kwestiach finansowych Wodnik również wyróżnia się pewną nietypowością. Z jednej strony lubi zdobywać pieniądze, a dobra doczesne niezwykle do cieszą, jednak nie przywiązuje on do nich zbyt dużego znaczenia. Sensem jego życia nigdy nie będzie zdobycie ogromnego majątku, ważniejszy jest dla niego rozwój intelektualny i duchowy.

 

Jeśli Wodnikowi uda się zgromadzić większy majątek, traktuje on pieniądze jako środek do osiągnięcia celu, a nie cel sam w sobie. Ma bardzo ciekawe i nietypowe pomysły na biznes, czasem wydaje się, że Wodnik wyczarowuje pieniądze z niczego. Większość z jego inwestycji odnosi sukces.

horoskop wodnik - finanse
Wodnik jest bystry i ma wiele zainteresowań

Zycie zawodowe

Wodnik, który posiada wiele zainteresowań i talentów, bez problemu odnajdzie się niemal w każdym zawodzie. Dobrze się czuje na samodzielnych stanowiskach, szczególnie tam, gdzie wymagana jest twórcza inwencja. Nie jest zbyt pracowity, ale rekompensuje to odpowiedzialnością i perfekcjonizmem. Uwielbia się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty, pieniądze są dla niego drugorzędną wartością.

Wodnik jako dziecko

Wodnik w dzieciństwie kroczy własnymi ścieżkami, czasem wydaje się nawet, że robi coś wbrew wszystkim. Jest bardzo uzdolniony i ciekawy świata, lubi się uczyć i poznawać nowe rzeczy. Zdarza się, że młode Wodniki mają trudności z przestrzeganiem zasad i podporządkowaniem się nauczycielom, przez co nierzadko powoduje problemy wychowawcze.

 

Zazwyczaj uczą się bardzo dobrze, na tle rówieśników wyróżnia je wysoka inteligencja, ogromna wyobraźnia oraz dobra pamięć. Bardzo lubią gry i zabawy logicznie, chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach czy olimpiadach. Czasem mają problemy ze skupieniem uwagi i koncentracją.

Wodnik — horoskop opisowy

Wodnik – (20 stycznia – 18 lutego)

 

Planety: Saturn i Uran

 

Żywioł: Powietrze

 

Szczęśliwe kolory: Błękit, fioletowy,

 

Kamień: Ametyst

 

Możliwe problemy ze zdrowiem: Układ nerwowy

 

Szczęśliwy dzień: Czwartek

 

Odpowiednik w horoskopie chińskim: Tygrys

 

Wodnik i inne Zanki Zodiaku

 

 Najlepsze dopasowanie: Waga,  Strzelec,  Wodnik

 

Przeciętne dopasowanie: Byk,  Lew,  Bliźnięta,  Koziorożec,  Baran 

 

Trudny związek: Panna,  Rak,  Ryby,   Skorpion

Znane wodniki

Galileo Galileusz, Karol Darwin, Ed Sheeran, Paris Hilton, Ashton Kutcher, Dorota Rabczewska, Mariusz Pudzianowski, Sylwia Spurek, Robbie Williams, Grzegorz Schetyna, Olga Tokarczuk, Wojciech Mann,  Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Alicia Keys, Bolesław Leśmian, Tadeusz Kościuszko, Franklin Delano Roosevelt, Shakira, Kalina Jędrusik, Virginia Voolf