Znaki Zodiaku

Znak Zodiaku Koziorożec — Horoskop

Koziorożec Znak Zodiaku - horoskop- Charakterystyka
Horoskop dla Zodiakalnego Koziorożca

Poznaj swój horoskop — Koziorożec to Twój Znak Zodiaku, jeśli urodziłeś się między 22 grudnia a 19 stycznia.

Koziorożec to prawdopodobnie największy tradycjonalista wśród znaków zodiaku. Trzyma się ustalonego harmonogramu, przestrzega zasad, a przede wszystkim nie lubi nieoczekiwanych zmian. Twardo stąpa po ziemi, a jego poglądy są stałe i porządnie ugruntowane. Jest bardzo rzetelny, niestraszna mu też ciężka praca. 

Na ogół jest bardzo inteligentny, posiada też rozległą wiedzę na różne tematy. Trzeźwo i rozsądnie patrzy na świat. Z natury jest samotnikiem, jednak przyjaźń jest dla niego ważnym aspektem życia. W przyjaźni bardziej stawia na jakość niż na ilość. Przyjaciół ma niewielu, jest im bardzo oddany, choć nie lubi opowiadać o sobie i się zwierzać. Potrafi być ironiczny i w pewnych sytuacjach bezwzględny, a zraniony bardzo długo chowa urazę.

Koziorożec Znak zodiaku — charakterystyka

Niewątpliwą zaletą Koziorożca jest to, że bardzo sumiennie podchodzi do powierzonych mu zadać. Dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak i osobistego. Jeśli Koziorożec coś obieca, możesz być pewny, że danego słowa dotrzyma. Jest niezwykle sumienny, nie lubi się spóźniać, a na jego pomoc można liczyć w praktycznie każdej sytuacji.

 

Wadą Koziorożca jest nadmierny perfekcjonizm. Bardzo skupia się na rzeczach materialnych, zapominając przy tym o potrzebach emocjonalnych najbliższych. Absolutnie nie wynika to ze złej woli Koziorożca, on po prostu chce zapewnić swojej rodzinie wysoki poziom życia, jednak bywa, że w pogoni za pieniędzmi całkowicie się zatraca.

horoskop miłosny — Koziorożec

Koziorożec, jako że jest niezbyt komunikatywny, niezwykle rzadko decyduje się na pierwszy krok. Wyjdzie z inicjatywą tylko wtedy, gdy jest prawie pewny, że obiekt westchnień przyjmie z radością jego zaloty. Dzieje się tak też ze względu na fakt, że bardzo obawia się odmowy i porażki. Jego względy też nie jest łatwo pozyskać, szuka partnera inteligentnego i o podobnych poglądach.

koziorożec - horoskop miłosny
Koziorożec jest bardzo wymagający co do przyszłego partnera

Kobieta Koziorożec

Kobieta spod znaku Koziorożca jest osobą niezwykle szczerą i takiej samej szczerości wymaga od bliskich sobie osób. Jej grono przyjaciół jest dość wąskie, ale są to zaufani ludzie, na których można polegać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. W miłości jest dość zachowawcza, ma też trudności w wyrażaniu swoich uczuć.

 

Choć życie zawodowe jest dla niej bardzo ważne, potrafi pogodzić je z obowiązkami domowymi. Wspaniale opiekuje się swoimi dziećmi, potrafi dać im też dużo miłości. Jest oddaną żoną. Jeśli Pani Koziorożec uda znaleźć się odpowiedniego partnera, dosłownie rozkwita ona w tym związku.

Mężczyzna Koziorożec

Dla mężczyzny spod tego znaku praca jest niezwykle ważna, czasem zdarza się, ze to bardzo niekorzystnie odbija się na jego życiu uczuciowym. Bywa, że życie zawodowe całkowicie go pochłania, a dla rodziny i bliskich po prostu nie ma już czasu. Powinien zadbać o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym.

 

Odpowiednią partnerką dla Koziorożca będzie kobieta wrażliwa, a przy tym potrafiąca zadbać o dom i rodzinę. Czasem potrzeba wiele czasu, by mężczyznę spod tego znaku do siebie przekonać. Koziorożec bardzo ceni sobie wierność, zdrada dla niego oznacza praktycznie zakończenie związku. Sam też jest wiernym i oddany partnerem.

Koziorożec w łóżku

Choć Koziorożec jest mało romantyczny i raczej chłodny, ma on jednak w sobie swoisty czar, który sprawia, że ten znak jest bardzo atrakcyjny dla płci przeciwnej. Na początku znajomości może być nieśmiały i dość niepewny, jednak przy głębszym poznaniu okazuje się, że jest czułym i bardzo namiętnym kochankiem.

 

Bardzo pociągają go różnego rodzaju gry i zabawy erotyczne, jednak czasem boi się o tym powiedzieć partnerowi. Nie interesują go przelotne znajomości, najlepiej czuje się w stałym związku. Jeśli znajdzie odpowiedniego partnera, przed którym się otworzy, Koziorożec rozwinie swe skrzydła w sypialni.

Życie Rodzinne

Koziorożec jest obowiązkowym perfekcjonistą, co widać gdy patrzy się na jego życie rodzinne. Dużo wymaga od swoich dzieci, pomaga im i zachęca do nauki. Koziorożec bardzo chce, żeby jego dzieci zdobywały same dobre stopnie. Zbyt małą wagę przywiązuje do rozrywki, która dla dzieci są bardzo ważne. Powinien więcej czasu poświecić na zabawę ze swoimi pociechami.

 

Często stara się narzucić domownikom swoje zdanie, gdyż uważa, że to będzie dla nich najlepsze. Gdy coś dzieje się inaczej niż to Koziorożec sobie to zaplanował, jest obrażony i krytykuje członków rodziny. Momentami można odnieś wrażenie, że chce za wszystkich decydować. Musi przestać się wszystkim zadręczać, a także nauczyć się odpoczywać.

Horoskop koziorożec — finanse

Koziorożec nie lubi wydawać pieniędzy, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest po prostu skąpy. Cieszy go, gdy suma na koncie się wciąż powiększa. Oszczędza nawet na potrzebach swojej rodziny, co jest zdecydowanie jedną z jego wad. Jeśli już musi kupić coś drogiego, sprawdzi wszystkie oferty i wybierze tą, która się najbardziej opłaci.

 

W kwestii finansów i rachunków jest niezwykle sumienny i dokładny, zazwyczaj zapisuje swoje wydatki, zbiera rachunki i paragony. Jeśli coś w jego obliczeniach się nie zgadza, poświęci wiele czasu i energii by znaleźć błąd. Wszystko to sprawia, że Koziorożec rzadko ma problemy finansowe, a jego oszczędności z biegiem lat rosną.

horoskop koziorożec - finanse
Wiele wymaga wobec siebie i innych

życie zawodowe

Dla Koziorożca praca jest niezwykle ważna, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że stawia ją na pierwszym miejscu. Odznacza się ambicją, pracowitością oraz odpowiedzialnością, wytrwale i z uporem dąży do obranego celu. Ma wobec siebie wysokie wymagania, co sprawia, że zazwyczaj szybko awansuje. Bardzo dobrze czuje się na stanowiskach kierowniczych, które zresztą zazwyczaj zajmuje. Koziorożce często są politykami, inżynierami, architektami czy też menadżerami.

 

Koziorożec jako dziecko

Koziorożec już w dzieciństwie odznacza się dużą ambicją i uporem, co powoduje, że zazwyczaj należy do grona najlepszych uczniów. Powierzone mu zadania wypełnia sumienie i z dużą dokładnością, często jest chwalony przez rodziców i nauczycieli. Wszystkie swoje plany i pomysły zazwyczaj doprowadza do końca.

 

Jest dzieckiem dość poważnym, lubi przebywać w towarzystwie dorosłych. Chętnie się uczy i chodzi do szkoły, jest inteligentny, wiedzę chłonie jak gąbka. Wszystko to sprawia, że jest dobry z każdego przedmiotu, choć to umysł raczej ścisły. Lubi rywalizację, często bierze udział w konkursach i olimpiadach.

Koziorożec — Horoskop opisowy

Koziorożec – (22 grudnia – 19 stycznia)

 

Planeta: Saturn

 

Żywioł: Ziemia

Szczęśliwe kolory: Zielony i brązowy

 

Kamień: Kryształ górski

 

Możliwe problemy ze zdrowiem: Układ ruchu

 

Szczęśliwy dzień: Sobota

 

Odpowiednik w horoskopie chińskim: Bawół

 

Koziorożec i inne znaki zodiaku

 

Najlepsze dopasowanie: Byk,  Rak,  Panna,  Ryby,   Skorpion

 

Przeciętne dopasowanie: Wodnik,  Koziorożec,  Lew

 

Trudny związek: Baran,  Bliźnięta,  Waga,  Strzelec  

Znane Koziorożce

Adam Mickiewicz, Kim Dzong Un, Justyna Kowalczyk, Daniel Obajtek, Kate Moss, Rafał Trzaskowski, Marilyn Manson, Andrzej Gołota, Edyta Bartosiewicz, Wojciech Smarzowski, Ludwik Pasteur, Timothée Chalamet, Bradley Cooper,Kate Middleton,  Dolly Parton, Anthony Hopkins, Orlando Bloom, Piotr Żyła, Honorata Skarbek, Anna Przybylska, Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski